Mimari Cam Filmi Uygulamaları

Mimari Cam Filmi Uygulamaları

Normal camlara içeriden ya da dışarıdan takılabilen filmlerdir. Bu cam filmleri ile ısı yalıtım ve ışık kontrol sağlanır.

Mimari cam filmi uygulamaları ince, performanslı ve uzun ömürlüdürler. Varlığını hissettirmeyen camla bütün bir yapısı vardır. Bu cam filmleri soyulmaz, kalkmaz ve çatlamaz özellikleri ile de uzun ömürlüdür.

Değişik renk ve tonları estetik olması ile binanızın çehresini değiştirir. Cam filmini kullanarak yazın soğutma giderlerinde tasaruuf sağlarsınız.

Renkli ve aynalı camlar ile perde, güneşlik ve panjurlara alternatiftir. Mobilya, halı ve tüm eşyalarınızı solmaktan kurtarırsınız.

Isı ve ışık kontrolü ile rahat bir çalışma ve dinlenme ortamı sağlar.

Sıcak ve Parlak Işığı Azaltır

Nerede olursa olsun, doğrudan güneş ışıklarına maruz kalmanın sağlık açısından birçok olumsuz etkisi vardır. Göz ile ilgili rahatsızlıklar ve yorgunluk bunlardan bazılarıdır. Camın iç kısmına kaplanan retrofit ile, gölgeli ve güneşli alanlar arasındaki sıcaklık balansını oluşturur. Böylece sert ve rahatsız edici ışığı engeller.

İş yerlerinde kullanılmasıyla da çalışma ortamında konfor oluşturacağından ve çalışmayı olumsuz yönde etkileyecek faktörleri kaldıracağından dolayı iş verimliliğini artırır.

Masrafları Azaltır

Binaların ısınması ve soğutulması için birçok masraf yapılır. Camlardan gelen soğuk ve sıcak hava bunun en önemli sebeplerinden biridir. Bu masrafları en aza indirmek için en az düzeyde ısı ve ışık yansıtan filmler, camın iç yüzeyine kaplanarak, %30 ısı kaybı azaltılır.

Ev Eşyalarının Ömrü Uzar

Güneş ışınları zamanla eşyaların solmasına neden olmaktadır. Normal camlar güneşin zararlı ışınlarını geçirirken, profesyonelce kaplanan cam filmleri ile meydana gelebilecek bu tarz hasarların tamamına yakını engellenmiş olur. Bu da evinizde bulunan eşyaların solmasını engelleyerek, daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Mekanlara Güzellik Katar

Cam film uygulamaları cilalama ve boyama masrafları olmaksızın, rahatsızlık vermeden binalara yeni bir görüntü kazandırır.

Değişik renk ve örneklere sahip filmler binaların mimari görüntüsünü güzelleştirmektedir. Bina içerisi cam filmleri ile güzel, rahat ve yansımasız bir görüntüye sahip olur.